#21 2007-10-27 16:25:44

Hera

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-14
Posty: 253
Punktów :   

Re: wygrało PO

Seiren napisał:

Podatek liniowy - nie mam nic przeciwko - nie widzę powodów aby zabierać komuś więcej dlatego, że więcej zarabia. Skoro jest zaradny i potrafił sobie poradzić to ma z tego korzyści.

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że jeśli będziecie zarabiać grosze, a oni Wam jeszcze to podpierdola to nie macie szans, żeby wyżyć... Nie mam zamiaru myślec tylko o sobie, mój ojciec zarabia troche ponad 3 tysiące, i to jest serio mało dla naszej trójki, a co jak pomyślę, że ludzie mają pensje 1200zł - sorry krew mnie zalewa. Chodzi mi o tych bogatych ludzi, którzy srają pieniędzmi, niech zamiast kupowac sobie 5 domów, oddadza mala czesc swojej kasy na rozwój kraju, nie ucierpią na tym ani troche - i wyszły moje komunistyczne poglądy
Prawda jest taka: albo podniosą nam płace, albo po wejściu Euro ponad połowa ludzi spierdoli za granice (ja też). I to nie jest tak, że ktoś jest zaradny i zarabia więcej, raczej zaradni są Ci, którzy mają 700zł na rękę i dają rade jakos żyć.


jestem jednym z tych 6 miliardów ludzi nie ćpających, co nie znaczy że nienaćpanych...
http://solilokwium.w.interia.pl/Super1.jpg

Offline

 

#22 2007-10-28 12:23:04

Archol

Moderator

1907739
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-09-14
Posty: 104
Punktów :   

Re: wygrało PO

jak Ty będziesz zarabiał ciut ponad norme
to jak do Ciebie przyjdą i powiedza
"pan ponad norma zarabia to my to ponad zabierzemy a norme zostawimy bo i tak nic ci sie nie stanie"
to powiesz ze pewnie ze nawet odłozyłeś dla nich kase na półce?

Nie wiem czy wiesz na jakiej zasadzie działa podatek progresywny. Otóż to nie jest tak, że jak zarabiasz "ciut ponad normę" to już od całej sumy zabierają te 30%. Wyższa stopa podatkowa naliczana jest tylko od nadwyżki, nie od całości. Od części poniżej normy brane jest dalej 19%.

Chodzi mi o tych bogatych ludzi, którzy srają pieniędzmi, niech zamiast kupowac sobie 5 domów, oddadza mala czesc swojej kasy na rozwój kraju, nie ucierpią na tym ani troche - i wyszły moje komunistyczne poglądy

Może i komunistyczne, ale w moim mniemaniu słuszne. Według mnie Polski nie stać na to aby jeszcze obniżać podatki, w sytuacji gdy cały czas brakuje pieniędzy byłoby to absurdem. I tak mamy je prawie najniższe w Unii i naciskają nas abyśmy je podwyższyli.

Cóż PO jest partią dzięki której Ci co mają dobrze będą mieli lepiej,a Ci co mają chujowo - ojej ich sprawa?

No właśnie. A ilu jest tych, którzy mają lepiej? Połowa społeczeństwa? Więcej? Ha, marzenie. Bogaci się bogacą, biedni jedzą kit z okien.

Jestem za podatkiem progresywnym najlepiej z ustalonym przedziałem zarobkowym wolnym od podatku. Bo tego też u nas brakuje. Jak tych najuboższych się trochę odciąży to może uda im się jakoś odbić od dna i poprawić standard życia.

Offline

 

#23 2007-10-28 16:47:12

raincid

Farmazoniarz

2719037
Zarejestrowany: 2007-09-16
Posty: 124
Punktów :   
WWW

Re: wygrało PO

bez znaczenia od czego zabierają te 30%
przecież to jest praktycznie kradzież
jeszcze raz powtórze
że jeśli ktoś zarabia wiecej to nie widze podstaw
do zabierania mu więcej niż innym

ok, podatki dla tych mało zarabiajacych są
przeciązające
ale dlaczego za to mieliby płacic inni?

wszystko tkwi nie w podatkach
tylko w płacach

a teraz pytanie:
co niby PO zrobiło na szkode tych "co mają chujowo"?
mają to w statucie
"upierdloimy życie tym co mają gorzej"

przecież oni też chcą żeby to państwo dobrze funkcjonowało
a państwo to wszystkie klasy społeczne
a Wy mówicie tak jakby oni naprawde chcieli być
katami
dle uboższych ludzi

czasami mi sie wydaje że jak ktoś zaczyna mówic jezykiem ekonomii
a nie populizmu
to ludzie przestają rozumieć
w prawdzie nieżadko nie ułatwia się zrozumienia


yeah!

Offline

 

#24 2007-10-28 19:16:34

Hera

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-14
Posty: 253
Punktów :   

Re: wygrało PO

państwo powinno dofinansowywac najbiedniejszych ludzi... może rozwiązaniem byłoby, żeby to robili z podatków "bogaczy" ?
albo niech państwo - Ci mądrzy politycy - coś wymyślą, dzięki czemu nikomu nie będzie brakowało nazycie pieniędzy...


jestem jednym z tych 6 miliardów ludzi nie ćpających, co nie znaczy że nienaćpanych...
http://solilokwium.w.interia.pl/Super1.jpg

Offline

 

#25 2007-11-02 12:35:55

raincid

Farmazoniarz

2719037
Zarejestrowany: 2007-09-16
Posty: 124
Punktów :   
WWW

Re: wygrało PO

dofinansowywanie biednych z pieniędzy bogadych
nazywa się
pasożytnictwem

chyba że znasz lepsze okreslenie takich relacji
w ktorych jeden osobnik traci na korzyść drugiego

uważam ze "Ci mądrzy politycy"
wymyślą lepszy sposób
chociażby dlatego że to nie oni są
biednymi

(choć można część z nich pasożytami nazwać)


yeah!

Offline

 

#26 2007-11-02 15:23:09

Hera

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-14
Posty: 253
Punktów :   

Re: wygrało PO

haha, nie część tylko wszystkich - w tej kwestii nie rozśmieszaj mnie.
Niech państwo dofinansowuje tych, którzy nie mają za co żyć, a nie są żulami, pijakami i ćpunami, Anglia tak robi i chwała Jej za to! Pokłon!

uważam ze "Ci mądrzy politycy"
wymyślą lepszy sposób
chociażby dlatego że to nie oni są
biednymi

No mija tyle lat, a do tej pory nikt nie pomyślał o podwyższeniu pensji tym ludziom, nikt nie pomyślał o zwiększeniu zasiłków oraz emerytur. Skandal! I ci ludzie, z tak żałosnymi pomysłami, z tak żałosnym niekiedy wykształceniem śmią brac takie pieniądze za "swoją prace" - spluwam!

p.s
Wybacz,a le jest dla mnie karygodne to, że ktoś ma 15 willi, 10 samochodów i 2000 par butów, a inne kraje zdychaja z głodu! I gdybym zarabiała przypuśćmy 20 tysięcy miesięcznie to znaczną część oddawałabym na schroniska, szpitala, domy dziecka... To zabawne, że Ci, którzy mają grosze oddają jeden % podatku na fundacje, a nie Ci, którzy żyją w milionach - zresztą co to dużo gadać, ja bym się chyba podcięła ze wstydu.
I nie rozśmieszajcie mnie tym, że Ci, którzy nie mają za cożyć, to zwykłe leniwe chuje, które na pewno przepijają albo przepuszczają na loteriach reszti kasy
Znacie w ogóle takich ludzi, żeby wyciągać tak pochopne wnioski?

Jak na to patrze to nic tylko się powiesić, przynajmniej rodzina dostanie za mnie odszkodowanie


jestem jednym z tych 6 miliardów ludzi nie ćpających, co nie znaczy że nienaćpanych...
http://solilokwium.w.interia.pl/Super1.jpg

Offline

 

#27 2007-11-02 22:31:45

siara

Administrator

2796307
Skąd: Tu jestem!
Zarejestrowany: 2007-09-15
Posty: 106
Punktów :   
WWW

Re: wygrało PO

Jakie odszkodowanie?


http://www.korasy.stt.pl/podpis.gif

Offline

 

#28 2007-11-03 15:40:20

Hera

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-14
Posty: 253
Punktów :   

Re: wygrało PO

no jak jestem ubezpieczona to dostanie nie, proste


jestem jednym z tych 6 miliardów ludzi nie ćpających, co nie znaczy że nienaćpanych...
http://solilokwium.w.interia.pl/Super1.jpg

Offline

 

#29 2007-11-03 15:41:29

raincid

Farmazoniarz

2719037
Zarejestrowany: 2007-09-16
Posty: 124
Punktów :   
WWW

Re: wygrało PO

Hera napisał:

haha, nie część tylko wszystkich - w tej kwestii nie rozśmieszaj mnie.

za dalego jesteś od polityki żeby wiedzieć coś napewno
nie generalizuj

Hera napisał:

Niech państwo dofinansowuje tych, którzy nie mają za co żyć, a nie są żulami, pijakami i ćpunami, Anglia tak robi i chwała Jej za to! Pokłon!

tu sie zgadzam
dotowanie żuli itp to zabieranie ludziom którzy naprawde nie ze swojej winy nie mają

Hera napisał:

Wybacz,a le jest dla mnie karygodne to, że ktoś ma 15 willi, 10 samochodów i 2000 par butów, a inne kraje zdychaja z głodu! I gdybym zarabiała przypuśćmy 20 tysięcy miesięcznie to znaczną część oddawałabym na schroniska, szpitala, domy dziecka...

oddawałabyś to krajów trzeciego świata czy do nas?
poza tym czasami dawanie pieniędzy
nie jest najlepszym sposobem ratowania i pomagania ludziom

Hera napisał:

I nie rozśmieszajcie mnie tym, że Ci, którzy nie mają za cożyć, to zwykłe leniwe chuje, które na pewno przepijają albo przepuszczają na loteriach reszti kasy
Znacie w ogóle takich ludzi, żeby wyciągać tak pochopne wnioski?

a kiedy dokonaliśmy takieg generalizacji
żeby stwierdzić że wszyscy biedni to leniwe chuje?
duża część z tych "biednych ludzi"
których znam
to zwyczajnie leniwe
nieuczciwe osoby
i uważam że im należałoby dać kopa w dupe a nie zasiłek
ale doskonale zdaje sobie sprawe ze są ludzie którzy
zostali oszukani, czy zwyczajnie wpadli w kłopoty
nie ze swojej winy przecież (nikt nie chce być biedny)
i tym ludziom należy pomagać


yeah!

Offline

 

#30 2007-11-05 22:59:22

siara

Administrator

2796307
Skąd: Tu jestem!
Zarejestrowany: 2007-09-15
Posty: 106
Punktów :   
WWW

Re: wygrało PO

W większości przypadków w wypadku samobójstwa polisa nie jest ważna...


http://www.korasy.stt.pl/podpis.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl